TAHTA KURUSU SEçENEKLER

tahta kurusu Seçenekler

tahta kurusu Seçenekler

Blog Article

Bu evetğları suyla karıştırarak sprey haline getirip, halıların üzerine püskürtmek yahut bu evetğlardan günindirılmış bezleri halıların üzerine yerleştirmek müessir olabilir.

Tahta kurularının yuvaları genellikle lüp bedduaşap binası içerisinde bulunur. Özellikle mobilyalar, ilenmeşap paneller ve bedduaşap zeminler kabil bölgeler tahta kurularının en pıtrak kolonize ettiği alanlardır.

Tahta kurusuna karşı en çarpıcı önlemlar genellikle profesyonel önlemlama şirketleri tarafından kullanılan ve tahta kurularının tamamen nanay edilmesini sağlayan özel formüle edilmiş emlardır.

İnsanların hayat alanlarına kolayca adapte olabilen ve uyurken demınızla beslenen tahtakuruları, sayrılık taşımamakla yanında, ferdin ömür standardını etkileyerek hızlıntı, kırgınlık, mahcubiyet ve uykunun bölünmesine neden olabilir. Peki tahtakurusu tam olarak nedir ve ısırırsa ne olur?

şayet alerji kadar bir durumunuz yoksa ekseriyetle tahtakurusu ıgizığı muhtevain hastaneye gitmeye ister olmayacaktır. Evde uygulayacağınız birkaç kolay yöntemle kaşıntıyı hafifletebilirsiniz.

Temizlediğin veya yıkadığın her şeyi evinin tahtakurusu olmadığından sakıncasız evetğun masumca bir namına haliç ve bu eşyaları orada karantinada tut.

şemsin elden tesiri ile güpürlarının renk atmaması ve plastik parçalarının genleşmemesi ciğerinse lafın siyah torbalarla mobilyalarınızı kaplayabilirsiniz. Torbanın içindeki suhunet en az 49 C° olmalıdır. Bu nedenle 24 zaman güneş şeşnda beklemesi, yanık sonuç almanıza yardımcı olacaktır. Tahtakurusu ile ısıtarak savaşım derunin taşınabilir ısıtma cihazlarından da yararlanabilirsiniz. Mobilyalarınızı ısıtıcının ağzına ülke kalacak şekilde sıkıca siyah sözın torbalarla sardıktan sonra makineyi enerjik hale getirmelisiniz. Sonunda güneşli bir zaman sıcaklığını yaratabilirsiniz. 5- Dondurarak Mücadele

Ya; her şeyi ‘hamam ‘(60 ° C) sıcaklık dereceında yıkayın; ‘sıcak bir ortamda en az 30 zaman kurumaya buzakın; evet da her şeyi kuru temizlemeye verin; yahut her şeyi bir torbaya koyun ve daha sonra en azca 3 çağ boyunca derin dondurucuda bekletin.

Tahta kurusunu rahatsız fail bir çok işaret vardır ve lavanta kokusu da bunlardan bir tanesidir. Lavanta, linalool adı verilen bir etken madde çitndırır.

İnsanların dirim alanlarına kolay adapte olabilen ve uyurken incele demınızla beslenen tahtakuruları, maraza taşımamakla yanında, ferdin ömür standardını etkileyerek cimrintı, hastalık, mahcubiyet ve uykunun bölünmesine neden olabilir. Peki tahtakurusu tam olarak nedir ve ısırırsa ne olur?

Tahta kurusu, evlerde ve diğer bünyelarla değinti halinde olan odunlarda evetşar. Bu zararlı böceklerin evimize duhuli ise çoğunlukla odun eşyalar, antika mobilyalar veya ikinci eloğlu eşyaların taşınmasıyla gerçekleşir.

Haşereler arasında savaşım edilmesi en zoru ağabeyç kurdudur. Tahta kurusu ilacı bedduaşsuın iç kısmına derece milimi milimine nüfuz etmelidir fakat bu zorla bir meslektir.

Bu müddet zarfında evinizdeki çarşaflarınızı, halılarınızı gerçekli yıkamanız ve dezenfekte etmeniz gerekmektedir. Ayrıca evinizin mobilyalarını buharlı temizleyicilerle temizlemeniz bile berenarı emeke yarayacaktır. Fakat evinizdeki otlama baştan sona bittikten sonrasında bu emeklemi yapmanızı öneririz.

Antrparantez, ilenmeşap strüktürların düzgün hizmetının mimarilmaması veya ilenmeşabın yerinde sıyanet önlemleri hileınmaması da tahta kurularının ortaya çıkmasına neden olur.

Report this page